Fiziksel Analiz Laboratuvarı

Home / Fiziksel Analiz Laboratuvarı

Fiziksel Analiz Laboratuvarı;

LOTUSLAB AŞ, Fiziksel Analiz Laboratuvarı, gıdalarda, yemlerde, gıda ve yem katkılarında, kullanım sularında, gıda takviyesi ürünlerde ulusal ve uluslararası standart ve metodları kendi sisteminde valide ederek, hizmet kapsamını oluşturmuştur.

Laboratuvarımızda,klasik yöntemlere nazaran güncel teknoloji tercihi ile analist kaynaklı belirsizliklerin azaltılması, hassas sonuçların eldesi ve zaman kazanımını sağlayan teknolojik donanım yatırımı sağlanmıştır. Fiziksel analiz kapsamımızda 38’i akredite olmak üzere 100 adet Analiz bulunmaktadır.

Fiziksel Analiz Laboratuvarımızda Öne Çıkan Teknolojiler ve Avantajları;

ANTON PAAR / CARBOQC Ölçüm cihazı ile, alkollü ve alkolsüz içeceklerde CO2 ölçümü kapalı sistemle bir kaç dakikada gerçekleştirilmektedir. CO2 kapalı devrede toplandığından analizde kayıpların önüne geçilerek gerçek değer saptanabilmekte, sonuç dijital olarak kısa sürede oldukça pratik bir şekilde elde edilmektedir.

Hayvansal ve bitkisel yağlarda, ayran ve süt ürününde, şarap ve meyve sularında kalite kriteri olan bağıl yoğunluk ölçümü yine  ANTON PAAR / DMA 4500 M cihazında kısa sürede hassas olarak tespit edilmektedir.

ANTON PAAR / ALCOLYZER ME cihazı sayesinde Alkollü içeceklerin hacmen alkol miktarları kısa sürede ve hassas bir sonuçla, dijital olarak okunabilmektedir.

Klasik eski teknolojiye göre Şeker tayininde bir kalite göstergesi olan Polarizasyon değeri ANTON PAAR / MCP 100 polarimetre cihazı ile daha kısa sürede gerçekleştirilebilmektedir.

Rutubet Tayinlerinde klasik yöntemlere alternatif olarak hızlı sonuç verebilen  SHIMADZU / MOC-63 de kullanılmaktadır.

Gıda Katkı ve şekerleme (çikolata, lokum..vs)  tipi ürünlerdeki Su Tayinin de klasik yönteme nazaran, KARL FİSCHER TITROLINE 7500 KF ile cihazı tercih edilerek, analizlerin bu özel ürünlerde daha sağlıklı bir şekilde yapılması sağlanmaktadır.

ROTRONIC / HP23-AW-Set-40 cihazı ile Su Aktivitesi cihazı ile herhangi bir ön işlem yapmayan kolayca ve kısa sürede pratik olarak ölçüm gerçekleştirebilmek mümkün olabilmektedir.