Katkı Mikotoksin Laboratuvarı

Home / Katkı Mikotoksin Laboratuvarı

Katkı Mikotoksin Analiz Laboratuvarı

LOTUSLAB, Katkı Mikotoksin laboratuvarı, Ön Hazırlık ve Cihaz Odası olarak iki ana kısımdan oluşmuştur. Laboratuvarımızda AGİLENT HPLC FLD-UV, AGİLENT  HPLC FLD, AGİLENT  HPLC RIT-DAT , AGİLENT HPLC DAT CİHAZLARI  ve 1 adet AGİLENT LC-MSMS  cihazları ile hizmet verilmektedir.

Okratoksin A, Aflatoksin B1 toplam Aflatoksin Tayini, Taurin, Boya Analizleri, Zearalenon, Deoksinivalenol Analizleri, Koruyucu Madde Analizleri (Sorbik, Benzoik asit..vs) , Tatlandırıcı (aspartam, asesülfam-k), sudan boyaları (baharatlarda hile ve tağşiş tespitine yönelik tekstil boyaları) gibi bir çok analiz gerçekleştirilmektedir.

Katkı Mikotoksin Laboratuvarımızda Öne Çıkan Teknolojiler ve Avantajları;

Laboratuvarımızda çok fonksiyonlu örnek hazırlama robotu olan GERSTEL  MULTİ PURPOSE SAMPLER sayesinde analist kaynaklı belirsizliklerin minimize edilmesi ve analiz süresinin kısalması sağlanmaktadır.

AGİLENT LC-MSMS  ile moleküllerin tanımlandırılmasında kütle spektroskopisinden faydalanan teknoloji ile daha hassas ölçüm limitlerine ulaşılabilmektedir. Multitoksin tayinlerinde bu değer ppt düzeyinde sağlanabilmektedir.  Aynı anda altı farklı etken maddesinin tanınması mümkün olabilmekte, zaman kazanımı sağlanmaktadır.